Kız Öğrencilerimiz İçin Hazırlanmış Şehit Esma Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdumuza Sınırlı Sayıda Öğrenci Alınacaktır. Yurtlar İletişim: Şehit Esma Kız Öğrenci Yurdu: 0551 255 46 92 – 0262 359 13 47 / Yeşilova Yüksek öğrenim (ERKEK) Öğrenci Yurdu: 0262-323 2065 - 0551 2554688 / Barbaros Ortaöğretim Erkek Öğrenci Konukevi: 0537 882 8352
Duyurular

Kız Öğrencilerimiz İçin Hazırlanmış Şehit Esma Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdumuza Sınırlı Sayıda Öğrenci Alınacaktır.


Kocaeli Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Özlü Sözler
“Yeryüzündeki alimler, gökteki yıldızlar gibidir.”
Sponsorlarımız
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 34
Dün: 94
Toplam: 2918
  İlkelerimiz

1- İLİM YAYMA CEMİYETİ, inancıyla, tarihiyle, kültürel birikimiyle ülkemizin insan mozaiğinin sesidir.

2- Geçmişiyle barışık, geleceğin vizyonunu yakalayan, kendisi ve çevresi ile sağlıklı iletişim kurabilen, tebessüm etmesini bilen, şahsiyetli bir gençliğin yetiştirilmesini hedefler.

3- Manevi birikimleri yanında, 21. Yüzyılın bilim ve teknolojisinden istifade edebilen, branşında ‘en iyi’ olmaya talip, özgür iradesinin farkında, geniş bir dünya görüşüne sahip gençlerin yetişme zeminini hazırlamak için çaba sarfeder.

4- Kendisine, anne-babasına, milletine, devletine ve dinine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bu sorumluluklarını davranış haline dönüştürebilen bir gençliğin yetişmesinin yollarını gösterir.

5- Beden ve ruh bakımından dengeli ve sağlıklı, gelişmiş ahlaki güzelliklere sahip bir gençliğin yetişeceği şartları hazırlar.

6- Hür teşebbüse değer veren, yapıcı, üretken ve toplumla barışık olmanın özelliklerine sahip ve birlikte iş yapabilmenin becerilerini kazanmış gençler yetiştirmenin önemini bilir.

7- Ülkemizin sivil insiyatif olarak kabul ettiği her türlü Vakıf, Dernek, Cemiyet ve Cemaatten bağımsız olarak, kendine has özelliklerle faaliyet gösterir.Ancak, gerek gördüğünde bu oluşumlarla birlikte hareket eder.

8- Hizmet verdiği gençliği, kullanılmaya müsait bir güruh olarak değil, bugünün ve yarının gerçek sahibi ve hizmete en layık fertleri olarak görür.

9- Gençliğin zengin potansiyeli ve dinamizmin, kabiliyetleri doğrultusunda gelişimi için gerekli her türlü rehberlik hizmetlerinin verilmesini sağlar.

10- Öğrencinin en önemli işinin, ‘öğrencilik’ olduğunu kabul eder.

11- Öğrencinin politize edilmesini sakıncalı bulur.

12- Öğrencinin branşı dışında kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere katılabilme zeminini hazırlar.

13- Hizmetlerinden, tüm toplum kesimlerinin adilane bir şekilde ve hakkaniyet ölçülerine göre yararlanmasına gayret eder; bunu istismar etmek isteyenlere fırsat vermez.

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Köşe Yazıları
Anket
Çalışmalarımızı Nasıl Buluyorsunuz?


 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 3,5162   3,5225
EURO 4,1818   4,1893
       
Sponsorlarımız